Mejdal-Halgård Fodbold

Stiftet
1. januar 1970
Adresse
Mejdal-Halgård Fodbold
Slåenvej 65
7500 Holstebro
Telefon
Område
2
FCM Børnetræning
Ja
Mejdal-Halgård Fodbold er en breddefodboldklub i Holstebro. Vi har drenge- og pigehold fra U5/6 og op til og med U15. Vi har ligeledes herre- og kvindesenior, samtidig med at vi samarbejder med Asylligaen, hvor vi i 2018 og 2019 har spillet finale på Right To Dream - park. Vi er én af moderklubberne i FS Holstebro, som er et samarbejde mellem Måbjerg IF, Holstebro Boldklub, Mejrup GU og Mejdal-Halgård Fodbold.

Ledere og trænere

Navn Roller Telefon E-mail
Allan Korsgaard Herre U10 træner 51903433 akorsgaard@live.dk
Allan Møller Lund Herre U11 træner, Pige U9 træner 21769598 lundmeister@gmail.com
Benny Thesbjerg Lauridsen Herre U10 træner 20334265 bennyfodbold@gmail.com
Camilla Bjerre Clavilla Pige U8 træner, Pige U9 træner 28871409 camillabjerre@hotmail.com
Carsten Mortensen Herre U8 træner 26169910 Carstenmortensen@webspeed.dk
Erik Carstensen Herre senior træner 29458034 due.carstensen@mail.dk
Henrik Haldborg Lauersen Pige U15 træner 23315974 hhaldborg@gmail.com
Jakob Harregaard Pige U11 træner 27142163 jakob@harregaard.com
Karsten Kongsgaard Pige U7 træner 42924807 k_kongsgaard@hotmail.com
Kim Borregaard Herre U15 træner 28288803 borregaard75@gmail.com
Lise Salmansen Pige U13 træner, Pige U12 træner 24946018 lksalmansen@gmail.com
Mads Johansen Herre U10 træner, Herre U8 træner 22505926 mo6jo2@gmail.com
Mads Johnsen Herre U13 træner 21615424 mads.j@live.dk
Maria Louise Bjerge Pige U9 træner 28775994 marialouisebjerge@gmail.com
Michael Frost Sørensen Pige U10 træner 21612829 michaelsmailboks@gmail.com
Michael Holk Pige U9 træner 23622204 holk_michael@hotmail.com
Michael Staunstrup Pige U13 træner 22280828 fc7500@yahoo.dk
Morten Damgaard Herre U11 træner 20115563 mortendamgaard@gmail.com
Nicolai Frandsen Pige U9 træner 21459762 nicolaifrandsen82@gmail.com
Ole Lund Augustinussen Herre U9 træner, Herre U10 træner 20286705 olelundeaugustinussen@gmail.com
Peter Henriksen FCM Klubrepræsentant, FCM Klubsamarbejdet kommerciel repræsentant, Pige U14 træner, Målmandstræner 30371639 peter.henriksen.fod@gmail.com
Peter Salkvist Herre U5 træner, Herre U10 træner, Herre U12 træner 21675462 petero2011@gmail.com
Rasmus Højbjerg Herre U8 træner, Bestyrelse, Herre U11 træner 40119986 rasmus_krik@hotmail.com
Rene Nielsen Herre U10 træner 29657014 reneoglone23@gmail.com
René Skov Erbs Herre U10 træner 24200681 reneskov@live.dk
Søren Riis Målmandstræner 20727285 riislfc@yahoo.dk
Thomas Bach Poulsen Pige U9 træner 21787976 thbapo@gmail.com