Aktivitetskalender
<august 2019>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
Kommende aktiviteter
Alle kommende aktiviteter
Sponsorer - Fodbold
Talentpartner:
Sponsorer - Håndbold
Nyhedsbrev
Tilmeld dig til FCM Klubsamarbejdets nyhedsbrev ved at indtaste din email adresse herunder
FCM Klubsamarbejdet
Ønsker din klub at blive en del af FCM Klubsamarbejdet, så udfyld ansøgningsskemaet.

Udfyld ansøgningsskema
Klub-login
Brugernavn:  
Adgangskode:  
Glemt password?
Trupper DBU TopCenter HERNING
Fotograf: Morten Fjord Stengaard
Trupper DBU TopCenter HERNING
FC Midtjylland arbejder i efteråret 2018 med to trupper i DBU TopCenter HERNING - én for årgang 2007 og én for årgang 2008.  Alle spillere deltager i ugentlige fællestræninger.

Alle de spillere, der er på FC Midtjyllands Fodboldakademi fra klubberne i FCM Klubsamarbejdet, har på et tidspunkt deltaget i FC Midtjyllands yngste talentudvikling – gad vide hvem der bliver den næste?

DBU U12 TopCenter HERNING (årgang 2007) - efterår 2018



Oliver Frydensbjerg Poulsen (Brande IF)
Silas Novrup (Struer Boldklub)
Johannes Sønderby (Spjald IF, Holstebro Boldklub)
Victor Bjerge (Mejdal-Halgård Fodbold, Holstebro Boldklub)
Nikolaj Kokholm (Mejdal-Halgård Fodbold, Holstebro Boldklub)
William Kold Jensen (Holstebro Boldklub)
Mads Riis Iversen (Måbjerg IF)
Lukas Tholstrup (Lemvig GF)
Andreas Knak (Ådum I&U, Tarm IF)
Mathias Simonsen (Struer B., Hammerum IF)
Ishak Suijic (Lyon, Tjele Vest Sport, Herning Fremad)
Lucas Bertelsen (Hammerum IF)
Lukas Emil Frisch Bastrup (Tjørring IF)
Gustav Kaufmann Jahn (Grindsted GIF)
Lasse Risager Kristensen (Brande IF)
Victor Brøndum Pehrson (Ejstrupholm IF, Ikast FS)
William Hammelsvang Kirk (Spjald IF, Tjørring IF, Ikast FS)
Marcus Vinkel Rejsenhus (FC GOG, Brande IF)
Samuel Hust (Ikast FS)

DBU U11 TopCenter HERNING (årgang 2008) - efterår 2018



William Christensen (Hammerum IF)
Thorbjørn Pløger Nielsen (Billund IF)
Jonathan Pettersen (Vildbjerg SF)
Karl Borggaard Grønkjær (Thisted FC)
Jonas lillelund Thomsen (Thisted FC)
Jens Emil Klim Munk (IF Nordthy, Thisted FC)
Johannes Sand Smed (Koldby-Hørdum IF)
Lucas Ørskov Christensen (Mejrup GU)
Magne Kiilerich Sørensen (Holstebro Boldklub)
Emil Bovard (Mejrup GU)
Hjalte Fogh Vanghøj (Tim GF)
Rasmus Kamp Lauridsen (Spjald IF)
Jonas Heinze Bennedsgaard (Rindum SU)
Oliver Vedel Eriksen (Tjørring IF)
Mads Lund Timmermann (Hammerum IF)
Nicklas Schelander Brodersen (Vorgod-Barde Motion og Fritid)
James Alphinas (Tjørring IF, Ikast FS)
Mads Anthon Hergott Hansen (Billund IF)
Jonatan Søgaard Sørensen (Ikast FS)
Zakarias Buur Kjær (Ikast FS)
Magne Norn Kristensen (Brande IF)

DBU U10 TopCenter HERNING (årgang 2009) - efterår 2018



Christian Jacobsen (Tjørring IF)
Frederik Hebsgaard (Mejdal-Halgård Fodbold)
Daniel Thomsen (Sjørring Boldklub)
Sebastian Bakke (Snedsted GIF)
Emil Vandborg (Struer Boldklub)
Frederik Agerbo Enevoldsen (Lemvig GF)
Oliver Holt Larsen (Rindum SU)
Sander Sinkbæk (Rindum SU)
Nichlas Brewster Steiner Højriis (Ringkøbing IF)
Noah Grud Kjer (Brande IF, Tjørring IF)
Viktor Elias Frisch Bastrup (Tjørring IF)
Sylvester Bach (Hammerum IF)
Villads Wyrtz (Hammerum IF)
Gustav Helledie (Gauerslund IF)
Asger Pedersen (Grønbjerg/Langelund IF)
Kristian Samuel Kragh Nielsen (Brande IF)
Mikkel Røndbjerg (Filskov IF)
Mikkel Egholm Madsen (Ikast FC)
Gustav Mathias Svendsen (Gauerslund IF)
Ditlev Gade (Grindsted GIF)
Nikolas Kousgaard Nielsen (Brande IF)
Sebastian Meedom (Ikast FC)
Lasse Egholm Madsen (Ikast FC)
Samarbejdsklubber
Samarbejdsklubber