Træningstid og -sted

Se her, hvor og hvornår, der foregår FCM-licensmålmandstræning

Træningssteder:
Thisted FC: Lerpyttervej 37, 7700 Thisted
Sydmors IF: Smedebjergvej 43, 7980 Vils
Koldby/Hørdum IF: Stadionvej 5, Koldby, 7752 Snedsted
Mejdal-Halgård Fodbold: Slåenvej 65, 7500 Holstebro
Nørre Nissum Efterskole: Kirkebyen 16, 7620 Lemvig
Sdr. Felding GIF: Sdr. Feldingvej 55, 7280 Sdr. Felding
Tjørring IF: Gilmosevej 18, 7400 Herning
Spjald IF: Halvejen 4, 6971 Spjald
Tarm IF: Skovvej 25, 6880 Tarm
Brande IF: Ågade 16, 7330 Brande
Grønbjerg/Langelund IF: Gammelbyvej 43, 7323 Give
Billund IF: Kærvej 501, 7190 Billund
Brædstrup IF: Skovvejen 26, 8740 Brædstrup
Fredericia fF: Madsbyvej 4, 7000 Fredericia
Fredericia KFUM: Randalsvej 29, 7000 Fredericia
Taulov/Skærbæk IF: Tingvejen 24, 7000 Fredericia
Gauerslund IF: Fælleshåbvej 11, 7080 Børkop

Træningsdage område 1:

  • 20/8, 3/9, 17/9 og 1/10 i Thisted FC
  • 29/10, 5/11, 3/12, 17/12, 8/4, 22/4, 6/5, 3/6 og 24/6 i Sydmors IF
  • 21/1, 4/2, 25/2, 11/3 og 25/3 i Koldby/Hørdum IF
  • Der kan dog ske ændringer i træningstidspunkter.

Træningsdage område 2 og 6:

  • 20/8, 3/9, 17/9, 1/10, 8/4, 22/4, 6/5, 20/5, 3/6 og 24/6 i Mejdal-Halgård Fodbold
  • 29/10, 5/11, 3/12, 17/12, 21/1, 4/2, 25/2, 11/3 og 25/3 på Nørre Nissum Efterskole
  • Der kan dog ske ændringer i træningstidspunkter.

 

 

Træningsdage område 3 og 4:

  • 20/8 og 3/9 i Sdr. Felding GIF
  • 17/9, 1/10, 11/3, 25/3, 8/4 og 22/4 i Tjørring IF
  • 29/10, 5/11, 3/12, 17/12,6/5, 20/5, 3/6 og 24/6 i Spjald IF
  • 21/1, 4/2 og 25/2 i Tarm IF
  • Der kan dog ske ændringer i træningstidspunkter.

Træningsdage område 5:

  • 20/8, 3/9, 8/4, 22/4 og 6/5 i Brande IF
  • 17/9, 1/10, 20/5, 3/6 og 24/6 i Grønbjerg/Langelund IF
  • 29/10, 5/11, 21/1, 4/2, 25/2, 11/3 og 25/3 i Billund IF
  • 3/12 og 17/12 i Brædstrup IF
  • Der kan dog ske ændringer i træningstidspunkter.

Træningsdage område 7:

  • 20/8, 3/9, 17/9 og 1/10 i Fredericia fF
  • 29/10, 5/11, 3/12, 17/12, 21/1, 4/2, 25/2, 11/3 og 25/3 i Fredericia KFUM
  • 8/4, 22/4 og 6/5 i Taulov/Skærbæk IF
  • 20/5, 3/6 og 24/6 i Gauerslund IF
  • Der kan dog ske ændringer i træningstidspunkter.

Træningstider:
U10 og U11: Kl. 16.00 – 17.00
U12: Kl. 17.15 – 18.30

Administration
Jesper Sigen
FCM-licensansvarlig
+45 60 14 32 74
Trænere
Jakob Mogensen
Licensmålmandstræner område 1
+45 21 95 54 77
Anne Lindberg Bitsch
Licensmålmandstræner område 2 og 6
+45 24 95 36 12
Klaus Dalsgaard
Licensmålmandstræner område 3 og 4
kda@fcm.dk
Daniel Søgaard
Licensmålmandstræner område 5
+45 28 74 39 27
Peter Hansen
Licensmålmandstræner område 7
+45 61 69 37 09
Mads Lundhøj
Målmandstræner camps
+45 23 62 18 44